KONST / Litografier / Färglitografi 14953175
nr 1495 3175
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Signerad, numrerad 119/385, daterad 82. Färglitografi, bildmått: 42x55 cm, yttermått inklusive ram: 66x76 cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
700 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 10 oktober 2022
kl 19:17:26
300 kr
400 kr
500 kr
1.100 kr
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
900 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson